Semih Pazarlıklı

 

1947 yılında Edirne’de doğdu. 1949 yılında 2 yaşında iken ailesi İstanbul Beykoz’a yerleşti ve babası aynı yıl Beykoz Deri ve Kundura fabrikasında çalışmaya başladı.İlk okulu Beykoz’da bitiren Semih Pazarlıklı 1959 yılında Beylerbeyi Deniz Ast.Subay Hazırlama okuluna girdi. 1963 yılında Beylerbeyi’nden mezun oldu Elektronik meslek eğitimi için Derince Mk.Sınıf Okulunu 1966 yılında bitirerek Elektronik Ast Subay olarak mezun oldu ve aynı yıl Denizaltıcılık kursuna başladı.1969 senesinde evlendi ve Değirmendere’ye yerleşti. 1971 yılında Gökçe adını verdikleri bir kızı oldu daha sonra Uluçalireis Dz.Altı Gemisini almak için ABD’ye gitti 13 ay ABD’de kaldı ve ABD de çeşitli eğitimler gördükten sonra diğer personelle birlikte gemiyi teslim alarak Türkiye’ye getirdi.1974 yılında Çanakkale Dz.Altı Gemisini alacak personel ile birlikte tekrar ABD’ye gitti.ve gemiyi teslim alarak 1975 yılında tekrar Türkiye’ye döndü.Aynı yıl Gökten adını verdikleri ikinci kızı doğdu.1978 yılında Denizaltı Filo Elektronik Timine tayin oldu ve kriptografik alıcı ve verici cihazlar üzerinde uzmanlaştı.Bir süre Elektronik öğretmenliği de yapan Semih Pazarlıklı 1984 yılında İstanbul’dan tekrar Değirmendere’ye ,1985 yılında da Karamürsel Eğitim Merkezi K.lığında lojmana taşındı.

    1989 yılı Mayıs ayında Gölcük’ten emekli olan  Semih Pazarlıklı aynı yıl İstanbul’da “SİNFO A.Ş. “  Fuji Film Türkiye -  de işe başladı.Çok yoğun geçen 11 yıllık bu çalışma döneminde Yurt içi ve yurt dışında özel eğitimler aldı.Başarılı bir çalışma döneminin ardından 2000 yılında Fuji Film’den ayrıldı..

     2001 - 2003 yılları arasında Digital fotoğrafçılıkla ilgili Karaköy’de bir iş yerinde kısa bir süre çalıştı şimdi tam bir emekli hayatı yaşadığı Yalova –Altınova’daki evlerinde eşiyle birlikte ikamet etmektedir..

    Semih Pazarlıklı’nın büyük kızı Gökçe’ den:  iki erkek torunu , küçük kızı Gökten’den : 2 kız torunu bulunmaktadır.

      Derneğimiz Web sitesinin kurucusu,hazırlayıcısı ve sorumlusu olan  Semih Pazarlıklı Derneğimizin 017 No:lu üyesidir .

 
 

 

Geri     

Auto/Stop

  İleri

 

                         

   

               

 
                         

                                 spazarlikli@denizalticilarbirligi.com                                           

 
 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.